جستجو محصول

آخرین محصولات

وب کم | webcam | کامپیوتر


نتایج 1 تا 3 از کل 3 نتیجه

وب کم webcam DP 03 A140

قیمت فروش: 8,200,000 ﷼
مبلغ مالیات:
قیمت / kg:

وب کم webcam DP 03 A140

وب کم webcam DP 03 A160

قیمت فروش: 11,200,000 ﷼
مبلغ مالیات:
قیمت / kg:

وب کم webcam DP 03 A160

وب کم webcam DP 03 A60

قیمت فروش: 7,700,000 ﷼
مبلغ مالیات:
قیمت / kg:

وب کم webcam DP 01 A60

وبکم (Webcam) چیست؟

 

شما برای برقراری ارتباط تصویری با یک شخص دیگر تحت شبکه که هر دو از کامپیوتر استفاده می کنید نیاز به ابزاری به نام Webcam یا وب کم دارید. Webcam اختصار یافته Web camera است. Webcam یک دوربین سخت افزاری است و جزء دستگاه های ورودی محسوب می شود. Webcam با استفاده از کانکتور های مثل USB یا FireWire به کامپیوتر متصل می شود و تصاویر را ضبط کرده و توسط یک نرم افزار تصاویر دیجیتالی یا بهتر است بگوییم ویدئو ها را تحت شبکه منتقل می کند.

مشخصات وب‌کم و راهنمای خرید webcam

 

وبکم (Webcam) از دو کلمه‌ی وب (Web) و دوربین (Camera) تشکیل شده است. این دوربین دیجیتالی و سخت افزار کوچک به کامپیوتر متصل می‌شود. در دسته‌ی دستگاه‌های ورودی طبقه‌بندی می‌شود. مهم‌ترین کارکرد وب‌کم برقراری ارتباط تصویری به وسیله‌ی اینترنت است.

 

برای اغلب افراد این سوال ایجاد می‌شود دوربین کامپیوتر کجاست. در قسمت بالای بسیاری از کامپیوترها و لپتاپ‌ها یک دوربین طراحی شده است. از دوربین کامپیوتر می‌توان برای چت و ارتباط تصویری بهره برد. اما کیفیت این دوربین‌ها بالا نیست و نمی‌تواند مخاطب را راضی کند. به همین علت به وب‌کم جانبی روی می‌آورند. وب‌کم‌ها قیمت مناسبی دارد و امکانات مختلفی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. مثلا بعضی از آنها قابلیت پخش بازی و کنترل صدای موسیقی دارد، بعضی دیگر در فواصل زمانی منظم عکس می‌گیرد. بنابراین با توجه به نیازهای خود می‌توانید وب‌کم مورد نظرتان را خریداری کنید.

 

راهنمای خرید وب‌کم

فاکتورهای مهمی برای انتخاب یک وب‌کم وجود دارد. یکی از مهم‌ترین فاکتورها، وضوح تصاویر است. توصیه می‌شود از وب‌کم‌های Full HD استفاده کنید. فاکتور دیگری که باید به آن توجه کرد، نرخ فریم است. هرچه تعداد فریم‌های گرفته شده در یک ثانیه بیشتر باشد، کیفیت تصویر هم بیشتر می‌شود. برای اینکه مقدار این عدد را ارزیابی کنید باید به عدد fps در مشخصات وب‌کم توجه کنید. نوع لنز نیز یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار در کیفیت تصویر است. به طور معمول از لنز‌های پلاستیکی و شیشه‌ای در ساخت وب‌کم استفاده می‌شود. لنز شیشه‌ای کیفیت تصویر بالاتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. وب کم با قابلیت زوم و ضبط ویدئو و برد وب‌کم اهمیت زیادی دارد و اغلب شرکت‌های سازنده این ویژگی را ارائه می‌دهند. پهنای باند یکی دیگر از عواملی است که در برقراری ارتباط با کیفیت و بدون پرش اهمیت زیادی دارد. بنابراین حتما به این قابلیت توجه زیادی داشته باشید. برای استفاده از امکانات مختلف وب‌کم نیاز است نرم افزارهای ضروری مانند تلکنفرانس را نصب کنید.

اینماد