جک پارکینگ چیست؟

 جک درب پارکینگ که با نام‌های جک پارکینگی، جک برقی درب پارکینگ، جک درب اتوماتیک پارکینگ و جک درب ریموت کنترلی پارکینگ شناخته می‌ شود. امروزه بیشتر درب‌‌های پارکینگ‌‌های اماکن عمومی، خصوصی و منازل دارای سیستم‌ های اتوماتیک می باشد. جک پارکینگ وسیله ای است که باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ را بطور اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت انجام داده و راحتی و امنیت را افزایش می‌دهد. جک برقی پارکینگ یکی از موضوع های مهم درب های پارکینگ و اتوماتیک می باشد. استفاده درب های اتوماتیک بسیار رایج می باشد و یکی از مهم ترین عناصر این درب ها، جک برقی آن می باشد. از آن جهت که این درب ها بسیار پرطرفدار شده است. انواع مختلف جک درب پارکینگ از نوع درب ورودی تعبیه شده برای ساختمان تاثیر می گیرد و مدلهای مختلف جک به عواملی چون وزن درب، عرض درب و تعداد تردد در روز بستگی دارد. جک پارکینگ بسته به شیوه باز و بسته شدن درب ورودی که اعم از لولایی و ریل بلبرینگ می باشد، شامل دو نوع اصلی بازویی و ریلی می باشند. شما می توانید جهت اطلاعات و نصب جک پارکینگ با شماره 09904880477 از کارشناسان هوراد دیجیتال مشاوره بگیرید.

توجه کنید که در گرمای تابستان یا سرمای زمستان برای بازکردن درب ورودی حیاط یا پارکینگ ساختمان مجبورید خودرو خود را ترک و درب را باز کرده و پس از داخل شدن دوباره پیاده شده و آنرا ببندید پس به این فکر کنید که اگر در این حین که از خودرو پیاده شدید، فراموش کنید درب خودرو را قفل کنید، ممکن است مشکلاتی از قبیل مزاحمت یا سرقت رخ بدهد. با توجه به این چند نکته، چندان هم بیراه نیست که جک پارکینگ را مانند سیستم دزدگیر اماکن برای تأمین امنیت و آرامش محل کار و منازل لازم بدانید.

جک پارکینگ و آموزش نصب آن به دلیل بازار کاری خوبی که دارد بسیار فراگیر شده است. جک برقی پارکینگ که امروزه باعث آسان شدن کار مردم در عبور از درب ها شده است به جک برقی مدرن نیز شناخته می‌شود. با قدرت و توانایی منحصر به فرد جک ها، در باز و بسته کردن درب ها قابلیت نصب در درب های تک لنگه و دو لنگه را با ابعاد، وزن و ترددهای مختلف دارند. بدین صورت که بازوهای آن ها در یک طرف درب های تک لنگه و دو طرف درب های دو لنگه به عملیات باز شدن راحت درب ها به شما کمک می کند. در نتیجه در این گونه درب ها با فشار دادن دکمه ای به راحتی می توانید درب را به آسانی باز و بسته کنید و دیگر نیازی نیست که برای هر بار باز و بسته کردن درب از ماشین خود پیاده شوید.

جک پارکینگ

جک پارکینگ برقی درب به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

جک های الکترومکانیکی: این مدل جک ها برای درب های سبک مانند درب ساختمان های مسکونی که نسبت به مکان های عمومی کم تردد هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل جک ها قیمت پایین تری نسبت به جک های هیدرولیکی دارند و به همین علت بیشتر انتخاب می شود و عمر مفید استفاده از این جک ها 8 تا 10 سال است. جک های تولید شده توسط شرکت هوراددیجیتال تماما از نوع الکترومکانیکی می باشند.

جک های هیدرولیکی: این نوع جک ها مناسب برای درب های سنگین اماکن پر تردد مثل پارکینگ های عمومی و ادارات است. برای امنیت بیشتر درب های هیدرولیکی و جفت شدن لنگه ها روی هم از قفل برقی استفاده می کنند. به دلیل اینکه این نوع درب ها با فشار هوا و روغن کار می کنند به سرویس و نگهداری کمتری نیاز دارند. این جک ها گران تر از جک های الکترومکانیکی هستند و عمر مفید استفاده از این نوع جک ها 10 تا 15 سال است.

جک برقی پارکینگ مانند هر نوع سیستم دیگری دارای اجزای تشکیل دهنده گوناگونی هستند که شامل ریموت کنترل، قطعات فلزی، چشمی، دو بازو که بر روی درب نصب می شود، مرکز کنترل و چراغ های هشدار دهنده می باشد. وظیفه جک برقی در درب ها باز کردن اتوماتیک درب است این درب ها ویژگی های خاص خود را دارند که عبارتند از:

جک برقی به وسیله حسگرها و چشمی های که در آن قرار دارد موانع موجود هنگام باز و بسته شدن درب را تشخیص داده و از اصابت درب به این موانع جلوگیری می کند. از خصوصیات دیگر این نوع جک این است که این مدل جک ها به واسطه برق و انرژی الکتریکی کار می کنند و زمانی که برق قطع شود باید دستی درب را باز و بسته کرد.

جک پارکینگ 

چه جک پارکینگی برای درب پارکینگ مناسب است ؟

درب های لولایی انواع مختلفی دارند که از جنس و متریال های گوناگون ساخته می شوند. اما برای اتوماتیک کردن درب های لولایی چند عامل مهم وجود دارد تا بتوان بهترین جک پارکینگی را انتخاب کرد. شرکت هوراد الکترونیک سعی کرده با چند توصیه ی ساده به شما در انتخاب بهترین جک پارکینگی مشاوره دهد.

1- وزن هر لنگه درب

2- تعداد تردد در شبانه روز

3- عرض هر لنگه درب

 

خرید جک پارکینگ

نصب جک پارکینگی

فروشگاه هوراد دیجیتال در اکثر مرکز استان ها سرویس نصب با کمترین هزینه را فعال نموده است. شما می توانید پس از خرید محصول با بخش نصب در شرکت تماس بگیرید تا جهت راه اندازی درب اتوماتیک پارکینگ شما اقدام شود. نصب یک جک پارکینگی می بایست به صورت استاندارد و توسط شرکت تولید کننده انجام پذیرد. هورادالکترونیک پس از بررسی سابقه و عملکرد نصاب ها، افراد مورد تایید را جهت خدمات نصب در شهر مورد نظر انتخاب می کند. نصب جک شامل کنده کاری، جوشکاری، سیم کشی و برنامه دهی مدارکنترل و به طور کلی راه اندازی جک درب پارکینگ می شود که نصاب بدون هیچ هزینه اضافی این کارها را انجام می دهد.

 


نصب جک بازویی بر روی درب پارکینگ باید توسط نصاب های حرفه ایی انجام شود. نصب خوب و حرفه ایی تاثیر بسیار زیادی در طول عمر جک و عملکرد صحیح آن دارد.

فیلم های آموزشی همراه با نکات کامل نصب و تنظیمات مدار کنترل توسط گروه کارشناسی هوراد الکترونیک تهیه شده است که می توانید با کلیک بر روی لینک زیر آن را تماشا کنید.

 

آموزش جامع و کامل نصب جک پارکینگ ایتالیایی GR و مدار CITY1EVO + نکات و تنظیمات در 14 فیلم آموزشی

 راهنمای نصب جک بازویی

انواع جک پارکینگی برای درب لولایی : 

جک پارکینگی یک سیستم مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد که بروی درب لولایی نصب می کنند تا بدون دخالت دست و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن درب فراهم شود. در توضیح ساده تر جک پارکینگی مکانیکی برای درب های سبک تر و تردد محدود تر استفاده می شود و جک هیدرولیکی برای تردد بالا و درب های سنگین.

در مواردی که درب لولایی بسیار ظریف است و در صورت استفاده از جک پارکینگی به زیبایی درب لطمه وارد می شود و ... می توان از جک زیرسطحی استفاده کرد که به جک نامرئی هم معروف است. نصب این نوع جک پیچیده تر از جک پارکینگی می باشد و برای نصب آن نیاز به فونداسیون و زیرسازی می باشد.

 

ابزار و قطعات به کار رفته در جک پارکینگی : 

چشمی: دارای سیستم مادون قرمز می باشد و اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی قرار داشته باشد از باز و بسته شدن درب جلوگیری می کند و مانع می شود که درب به خودرو صدمه وارد کند.

مدار کنترل یا مدار فرمان: وظیفه فرمان و باز و بسته شدن و توقف جک ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگی می باشد.

جک بازویی: ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی است.

فلاشر: با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن ، پیام مرکز فرمان را نشان می دهد.

ریموت کنترل: وسیله ارتباطی کاربر با مرکز فرمان می باشد . غالباً 2 ریموت کنترل در پکیج وجود دارد و در مجتمع های بزرگ می توان تعداد زیادی ریموت را از شرکت تهیه و با مرکز فرمان متصل ساخت. می توان به جای استفاده از ریموت، کیت نور بالای دیپلمات را بر روی خودرو نصب نمود. اگر اطلاعاتی در مورد این محصول ندارید توصیه می کنم حتما اینجا کلیک کنید تا اطلاعات و قیمت کیت نور بالای دیپلمات را که مناسب همه درب ها و جک ها می باشد را ببیند.

معرفی چند برند معتبر جک درب اتوماتیک

جک پارکینگی GR ایتالیا

جک پارکینگی جی آر (gr) محصول کشور ايتاليا می باشد و به عنوان يکي از اولين متخصصين در زمينه دربهای اتوماتيک می باشد . جک پارکینگی GR دارای تنوع محصولات زیاد است و بر روی انواع درب های مکان های مسکونی، تجاری و سازمانی قابل نصب می باشد. جک پارکینگی GR مناسب برای درب های دو لنگه، لولایی پارکینگی است و با پوشش مقاوم و با دوام، مناسب برای کار مداوم می باشد. جک پارکینگی جی آرهیدرولیکی می باشند و غالباً برای درب هایی با تردد بالای 30 مرتبه در ساعت استفاده می گردند.

 

 جهت حفاظت از جک پارکینگ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

• در تابستان برای چشمی یک سایبان تعبیه کنید. (آفتاب به صورت مستقیم به آن نخورد)

• در زمستان جهت جلوگیری از یخ زدگی موتور درب اتوماتیک را با پشم شیشه بپوشانید.

• چشمی را هراز گاهی تمیز کنید.

• تعویض به موقع باتری ریموت کنترل

• به نحوه باز شدن درب ها و صدای آن دقت کنید، در صورت صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن، درب ها تراز نیستند و باید تراز بشوند.

• در زمستان تمامی قسمت ها (ریل، غلتک، جک و فنرها) با روغن مناسب روغن کاری کنید.

 

دسته بندی انواع جک درب پارکینگ یا جک پارکینگی :

درب اتوماتیک پارکینگ یا بصورت بازویی (لولایی) می باشد که خود به دو دسته جک بازویی دو لنگه و جک بازویی تک لنگه تقسیم بندی می شود، یا به صورت ریلی (کشویی) می باشند.

تفاوت سیستم الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک

سیستم عملکرد درب اتوماتیک پارکینگ یا بصورت الکترومکانیک می باشد یا بصورت الکتروهیدرولیک: در سیستم الکترومکانیک که عموم سیستم های داخل بازار را شامل می شوند عملکرد سیستم با استفاده از چرخ دنده ها می باشد و قیمت مناسب، و هزینه پایین سرویس و نگه داری از مزیت های استفاده از جک های الکترومکانیک می باشد، ولی در مقابل سیستم هیدرولیک از فشار روغن استفاده می گردد و هیچ گونه اصطحکاکی را شاهد نیستیم این جک ها برای مکان هایی با تردد بالا پیشنهاد می گردد قیمت بالا و هزینه های سرویس و نگه داری نسبتا بالا از تفاوت های جک هیدرولیک با الکترومکانیک می باشد.

 

متعلقات جک پارکینگ بازویی و جک پارکینگ ریلی:

پکیج درب پارکینگ اتوماتیک بازویی یا لولایی شامل :

2 عدد بازو، برد مدار فرمان به همراه باکس و ترانس، 2 عدد ریموت، یک جفت چشمی فتوسل، و فلاشر و متعلقات نصب می باشد.

پیکج جک درب پارکینگ ریلی شامل :

موتور ریلی، 4 متر شانه فلزی، 2 عدد ریموت، یک جفت چشمی فتوسل، فلاشر و متعلقات نصب می باشد. برخی برندها شامل شانه فلزی نمی باشند.

 

چگونگی کارکرد جک درب پارکینگ

جک برقی یا به عبارتی جک پارکینگ به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند: استفاده از ریموت دستی و یا استفاده از حسگر چشمی. درب های جک دار (هیدرولیکی، پنوماتیک و گیربکسی) که در دسته درب اتوماتیک قرار دارد، با بهره گیری از سیستم هیدرولیکی و الکترومکانیکی، با استفاده از یک ریموت دستی در مواقع لازم باز و بسته می شوند. از این درب ها برای سهولت تردد و امنیت در پارکینگ ها استفاده می شود. نوع دیگری از درب های اتوماتیک درب های کشویی شیشه ای هستند که از حسگری استفاده می کنند که با تشخیص حرکت در مقابل درب، به طور اتوماتیک باز می شوند، این درب ها در مکان هایی مانند بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، بانک‌ها و...

اینماد